SİLAHLI  VE   SİLAHSIZ  ÖZEL GÜVENLİK MALİYETİ

1.Kurs ücreti :

             Kurs fiyatları serbest piyasa ekonomisi koşullarında oluştuğu için, çok değişik fiyat aralıklarında olabilir.    Pahalı olması kaliteyi, ucuz olması kalitesizliği göstermez. Önemli olan kursunuz tamamlandıktan sonra işlemlerinizin biran önce yapılıp sertifika ve yaka kartınızın elinize geçmesidir. Kursumuzda Müfredatta bulunan derslere her birisi konusunda uzman olan eğitmenlerimizin girdiğini, her öğrencimize kurumumuz tarafından hazırlanmış  özel güvenlik eğitim dökümanları ,ders slaytları deneme testleri verildiğini,havalı tabancamız ile de sınırsız sayıda atış yaparak özel güvenlik eğitimlerini tamamladıklarını önemle belirtmek isteriz.

2.Sağlık raporu :

             Silahlı güvenlik sertifikası almak isteyenler Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden “heyet raporu” almalıdır.  (Rapor maliyeti Devlet Hastanelerinde yeni yapılan zam sonucu 200 TL’den başlamaktadır). Raporun asıl suretinin en geç kurs başlamadan 3 gün önce kursa merkezine verilmesi gerekir.

3.Poligon ücreti :

           Kurs merkezleri silahlı adaylara poligon ortamında 15 metre mesafeden 25 fişek ile eğitim atışı yaptırmak zorundadır. Adayın eğitim atışının geçerli olabilmesi için 25 fişekten en az 15 adedinin hedefte olması gerekir. Yazılı sınava giren adaylara, sınavdan sonraki günlerde, silah eğitiminin uygulama kısmı için emniyet görevlilerinin gözetiminde 5 fişek ile sınav atışı yaptırılır. Kayıt esnasında poligon giderlerinin kurs ücretine dahil olup olmadığını öğrenmeniz  tavsiye edilir.

4.Sınav ücreti :

           SİLAHSIZ VE SİLAHLI KURSİYERLER:  Sınav ücreti, Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası Ankara/Gölbaşı Şubesi hesabına, aday tarafından yatırılarak (dekonttan iki suret isteyiniz) dekontun okunaklı bir sureti, sınav tarihinden en az BİR AY ÖNCE kurs merkezine verilir.(Sınav harçlarınız kurs merkezimizce internet üzerinden yatırıldığından bu işlemlere gerek kalmaz.)

5.Kimlik harcı :

         Tüm yurtta aynı olup 2020 yılı itibari ile 904-TL  .dir. Sınavı kazandıktan sonra yapılacak bir işlemdir.Silahlı ve Silahsız Özel güvenlik eğitimi için aynı miktar geçerlidir.Vergi dairesine veya harç almakla görevli maliye veznelerine yatırılabilir. Özel güvenlik kimlik kartını çıkarabilmek için yapılması gereken her hangi başka bir masraf yoktur.

          Silahsız  özel güvenlik kimlik kartına sahip olup harcını yatırmış olan kişiler, silahlı özel güvenlik eğitimi aldıktan sonra, özel güvenlik kartlarını silahlı güvenlik kimlik kartına çevirmek istediklerinde tekrar bu harcı yatırmazlar.

ÖNEMLİ NOT: Devlet tarafından öngörülen Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı masrafı, en erken sertifikanızı aldıktan sonra gerçekleştirebileceğiniz ödemeler olup; isteğe bağlı olarak daha sonra da istenildiği zaman ödenebilecek bir ücrettir.